به بخش سوالات متداول خوش آمدید.

بهترین زمان برای شروع برنامه ی هدایت تحصیلی و تمرکز بر انتخاب رشته، ابتدای نیمسال دوم سال تحصیلی پایه نهم است. قبل از آن می بایست تمام تمرکز دانش آموز بر به دست آوردن معدل خوب و دانش و پایه علمی قوی باشد. در پایه ی نهم دانش آموزان می توانند با کمک مشاورین مجرب دبیرستان، با انجام تست های ضروری، متعدد و مستمر، استعداد های فردی خود را شناسایی کنند و پس از بررسی ویژگی های شخصیتی، بررسی علایق و شرایط موجود، بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. مشاورین دبیرستان نقش نو، گام به گام برای انتخاب بهترین رشته در کنار دانش آموزان خواهند بود.

دبیرستان نقش نو در دوره دوم در سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی دانش آموز می پذیرد.

بله

دبیرستان نقش نو در کنار دروس اصلی، کلاس هایی همچون مکالمه زبان کاربردی و کلاس های هنری متنوع، کلاس های کتابخوانی، آموزش مهارت های زندگی، کلاس های پژوهشی و ... برگزار می کند تا علاوه بر مهارت های درسی و علمی، به خلاقیت و رشد و توسعه فردی آنها نیز بپردازد.

آموزش آنلاین دبیرستان نقش نو در دو پنل ادوب کانکت و اسکای روم برگزار می شود که دبیر مربوطه با ارائه تصویر و آپلود ویدئو یا پاورپوینت در جهت پویایی هر چه بیشتر کلاس گام برمیدارد. در هر دو پنل امکان ضبط کلاس وجود دارد و در صورت لزوم لینک ضبط شده کلاس ها برای دانش آموزان ارسال می شود.

کتاب علوم دوره اول به صورت تفکیکی تدریس خواهد شد و برای هر سه بخش کتاب یعنی شیمی و فیزیک و زیست دبیران تخصصی جداگانه در نظر گرفته شده تا مباحث دقیق تر و اصولی تر تدریس شوند.

دبیرستان نقش نو با بررسی کتب فراوان و با توجه به نیاز دانش آموزان و با تایید شورای دبیران هر ساله بهترین کتب کمک درسی از بهترین ناشران آموزشی را برای دانش آموزان تهیه می کند. تمامی سوالات کتب کمک درسی در طول سال تحصیلی، توسط اساتید در کلاس های درسی تمرین و رفع اشکال می شوند.

با توجه به اهمیت یادگیری مهارت تست زنی و مدیریت زمان، دبیرستان نقش نو هر ساله چندین نوع آزمون جامع را با بیشترین جامعه آماری در کل کشور، برای دانش آموزان ثبت نام می کند تا دانش آموزان در بازه های زمانی مشخص در این آزمون ها شرکت کرده و سطح علمی خود را در مقایسه با دانش آموزان سطح کشور ارزیابی کنند.

با توجه به اهمیت نقش مربی و مشاور در هدایت دانش آموزان، زنگ های مشاوره و به صورت هفتگی و مستمر در دبیرستان نقش نو برگزار می شود. مشاورین پایه با طرح درسی جامع، کلیه مهارت های تست زنی و مطالعه، مدیریت استرس و تمرکز و مهارت های زندگی و ... را به دانش آموزان، آموزش می دهند. علاوه بر این مشاورین پایه به طور مکرر برای دانش آموزان جلسات مشاوره فردی یا گروهی (حضوری یا آنلاین) برگزار می نمایند تا برنامه های مطالعاتی شخصی سازی شده را برای دانش آموزان تبیین کنند و در صورت لزوم دانش آموزان بتوانند مسائل و مشکلات خود را با مشاورین مطرح کنند. در نهایت پیرو مشاوره های پی در پی پرونده کامل تحصیلی دانش آموزان به صورت کامل قابل ارائه به دانش آموزان و والدین گرامی خواهد بود.