به بخش معرفی کتاب دوره دوم دبیرستان نقش نو خوش آمدید!

hoc

کتاب شازده کوچولو یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین داستان های سبک کلاسیک مدرن اثر نویسنده فرانسوی آنتوان دوسنت اگزوپری است که اولین بار در سال 1943 و یک سال قبل از سقوط هواپیمای اگزوپری و مرگ او منتشر شده است. داستان این کتاب درباره پسربچه ای به نام شازده کوچولو است که برای کسب خرد و حکمت به سراسر دنیا مسافرت می کند. این رمان که با بیان ساده و به ظاهر کودکانه به بیان عمیق ترین آموزه های اخلاقی و فلسفی می پردازد تاکنون به صدها زبان در سراسر دنیا ترجمه شده و جزو پرفروش ترین کتاب های تاریخ جهان محسوب می شود.

hoc

در خلاصه کتاب قلعه حیوانات می‌خوانیم که مِیجِر پیر، خوک صاحب‌نام مزرعه برای یک سخنرانی طوفانی حیوانات مزرعه را در طویله‌ای جمع کرد. او در سخنرانی خود از رؤیایی سخن گفت که در آن تمامی حیوانات در کمال برابری با یکدیگر زندگی می‌کنند و بشر هیچگونه برتری و کنترلی روی حیوانات ندارد. میجر پیر در این سخنرانی گفت که تمام حیوانات باید برای رسیدن به چنین آرمان‌شهری تلاش کنند. او در صحبت‌های خود سرودی را به آن‌ها آموزش داد که رؤیای وی را به‌صورت آهنگین تداعی می‌کرد...

hoc

داستان کتاب جاناتان مرغ دریایی در مورد جاناتان لیوینگستون است. او یک مرغ دریایی است که علاقه ندارد مانند سایر مرغان دریایی زندگی کند. او علاقه زیادی به پرواز دارد و می خواهد پرواز را به شکل حرفه ای یاد بگیرد. از این رو به تنهایی مشغول تمرین می شود. چندی بعد متوجه نگاه های عجیب سایر مرغان دریایی می شود. حتی خانواده او نیز این تلاش ها را بیهوده می دانند و از جاناتان می خواهند که دست از تمرین های سخت بردارد و همرنگ جماعت شود. اما جاناتان همواره به تلاش ادامه می دهد، زیرا هدف والایی دارد. او هر روز با شوق فراوان تمرین کرده و تکنیک های جدیدی برای پرواز کشف می کند. اما یک روز سایر مرغان دریایی شورایی تشکیل داده و او را فرا می خوانند و به او می گویند که ما به دنیا آمده ایم تا فقط کم خود را سیر کرده و تا جای ممکن زنده بمانیم. از این رو جاناتان از گله طرد می شود. اما همچنان امید خود را از دست نداده و به تلاش ادامه می دهد. او از طرد شدن خود اندوهگین نیست، فقط از این موضوع ناراحت است که سایر مرغان دریایی خود را از پرواز محروم کرده و قادر به دیدن زیبایی های موجود نیستند.